Zinātne Zinātnes komunikācija
Pieslēdzies zinātnei

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) oktobrī pasākumu cikla "Pieslēdzies zinātnei" ietvaros organizē trīs zinātnes komunikācijas tiešsaistes pasākumus zinātniekiem, zinātnes komunikācijas speciālistiem un citiem interesentiem, kas vēlas uzlabot savas zinātnes komunikācijas prasmes un uzzināt par aktuālo nozarē.

  • Ceturtdien, 14. oktobrī, plkst. 15.00-17.00 pētījuma "Zinātnes komunikācijas mērķa grupas" prezentācija; 
  • Piektdien, 15. oktobrī, plkst.  11.00-14.30  seminārs "Kas jāzina zinātniekam, kurš vēlas komunicēt savus pētījumus?";
  • Piektdien, 29. oktobrī, plkst. 11.00-14.30 seminārs "Komunikācijas stratēģija un zinātnes stratēģiskā komunikācija".

Interesentus aicinām reģistrēties šeit.

Pētījuma "Zinātnes komunikācijas mērķa grupas" prezentācija ceturtdien, 14. oktobrī, plkst. 15.00- 17.00

Zinātnes komunikācijas mērķa grupu pētījumu trīs gadu laikā īstenoja Vidzemes augstskola (ViA) pēc IZM pasūtījuma.  Pasākumā vairāk par pētījuma galvenajām atziņām, zinātnes komunikācijas prioritārajām mērķa grupām stāstīs ViA rektors un vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš, ViA administratīvā rektore Iveta Putniņa un Zigurds Zaķis - viens no pieredzes bagātākajiem reklāmas, komunikācijas, zīmolvedības, stratēģiskās komunikācijas un mārketinga praktiķiem Latvijā, viens no Latvijas zinātnes stratēģiskā pozicionējuma un stratēģiskās komunikācijas pamatprincipu autoriem. 

Seminārs "Kas jāzina zinātniekam, kurš vēlas komunicēt savus pētījumus?" piektdien,

15. oktobrī, plkst.  11.00- 14.30

Praktiskajā seminārā divās pusotru stundu ilgās sesijās Ieva Treija dalīsies zināšanās par to, kā komunicēt zinātni medijiem, sadarboties ar tiem un kā zinātniekam komunicēt zinātni sabiedrībai.

Ievai Treijai ir izglītība un darba pieredze žurnālistikā un mārketingā. Jau piecus gadus Ieva vada savu uzņēmumu "Marketingfans" un fokusējas uz komunikācijas konsultācijām. Viņas klientu lokā ir arī vairāki ar zinātni saistīti uzņēmumi. Ieva arī pati labprāt veido saturu un par vienu no savām spēcīgajām pusēm nosauc spēju sarežģītas lietas pateikt vienkārši. Ieva kopā ar kolēģiem jau piecus gadus veido saturu portālam "Labs of Latvia", kas raksta arī par zinātni un zinātniekiem. 

Seminārs "Komunikācijas stratēģija un zinātnes stratēģiskā komunikācija" piektdien,

29. oktobrī, plkst. 11.00- 14.30

Trešo semināru vadīs trīs speciālisti -  Zigurds Zaķis stāstīs par Latvijas zinātnes stratēģiskā pozicionējuma ResearchLatvia pamatprincipiem un pielietojumu, Gatis Krūmiņš - par dažādiem stratēģiskās komunikācijas pielietojuma piemēriem. Linda Kimeiša no aģentūras “Witberry” dalīsies zināšanās par komunikācijas aktivitāšu plānošanu un komunikācijas aktivitāšu aprakstu projektu pieteikumos. Linda Kimeiša ir komunikācijas speciāliste ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi šajā nozarē. Pēdējos 5 gadus Lindas vadītais uzņēmums WIT Berry aktīvi iesaistās Apvārsnis 2020 un Apvārsnis Eiropa programmu projektu pieteikumu veidošanā un īstenošanā.

Papildu informācija: Laura Bužinska, IZM vecākā eksperte (laura.buzinska@izm.gov.lv).