Datums 12. septembris, 2023
Laiks14.00–15.00
Vieta Tiešsaiste
Education at a Glance 2023

2023. gada 12. septembrī plkst. 14:00 (pēc Latvijas laika) aicinām pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas OECD tiešsaistes semināram, kurā OECD Izglītības un prasmju departamenta direktors Andreas Šlaihers (Andreas Schleicher) iepazīstinās ar jaunākajiem izglītības datiem, kas apkopoti ziņojumā "Īsumā par izglītību 2023" (Education at a Glance 2023).

Tiešsaistes seminārā, kurš notiks Zoom platformā, var piedalīties reģistrējoties šeit.

Seminārs būs skatāms arī tiešraidē šeit.

Ziņojums ir izglītības datu gadagrāmata, kurā ikgadēji tiek atjaunoti svarīgākie dati visos izglītības nozarei aktuālos tematos. Skolotāju algas, skolēnu mācību stundu slodze obligātajā izglītībā, dzimumu līdzsvars skolotāja profesijā un viedokļi par sazvērestības teorijām – dati par visiem minētajiem un vēl daudziem citiem tematiem ir iekļauti šī gada ziņojumā. "Īsumā par izglītību" ir autoritatīvākais datu avots, kas regulāri ziņo par izglītības sistēmu struktūru, finansēm un sabiedrības līdzdalību izglītībā tagad jau OECD 38 dalībvalstīs, partnervalstīs un kandidātvalstīs.

Ziņojums sniedz datos balstītu raksturojumu visiem izglītības veidiem un pakāpēm – tas atbilst dažādu lietotāju vajadzībām, sākot no politikas veidotājiem, kuri vēlas iepazīties ar citu valstu pieredzi, līdz pētniekiem, kuriem nepieciešami dati turpmākai analīzei, un plašākai sabiedrībai, kas vēlētos redzēt, kā viņu valstu izglītības iestādes ir salīdzināmas starptautiski.

Šogad ziņojums vairāk pievēršas profesionālajai izglītībai – nozīmīgai izglītības sistēmas daļai, kas jauniešiem piedāvā akadēmisko izglītību papildinošu izglītības ceļu. Tādēļ ziņojums uzrunās gan profesionālās izglītības iestāžu vadītājus, gan nozaru ekspertu padomes, kas sekmē profesionālās izglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, gan citas organizācijas, kas rūpējas par profesionālo prasmju attīstību to pārstāvētajās nozarēs.

Latvijas dati ziņojumam tiek nodrošināti Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.6.1/16/I/001 “Dalība starptautiskos izglītības pētījumos” ietvaros. Izglītības un zinātnes ministrijas sadarbības partneris šajā projektā ir Centrālā statistikas pārvalde.