Datums 22.–24. septembris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta -

Arī šogad turpināsies Eiropas Jaunatnes dialoga vēstnieku tīkls un 10. cikla vēstnieku apmācības norisināsies no 22.-24. septembrim. Tajās piedalīsies 20 jaunieši no dažādiem Latvijas plānošanas reģioniem, lai mācītos vairāk par Eiropas Jaunatnes dialogu (EJD) un īstenotu aktivitātes EJD dialoga 10. cikla ietvaros.

Vēstnieki veiks konsultācijas ar citiem jauniešiem visā Latvijā par tādiem jautājumiem kā - Kādi ir pašreizējie šķēršļi, lai pilnībā iekļautu visus jauniešus sabiedrībā, īpaši jauniešus ar ierobežotām iespējām? Kāda veida efektīvs atbalsts šobrīd ir tiek nodrošināts, lai veicinātu visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām? Kādas turpmākās darbības jāveic, lai veicinātu visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām? Kā jaunatnes joma un darbs ar jaunatni var veicināt visu jauniešu iekļaušanu sabiedrībā, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām? Visi šie jautājumi saistīti ar EJD 10. ciklu, kuram pamatā ir Eiropas Jaunatnes mērķis - Nr.3. Iekļaujoša sabiedrība. Šī cikla motto ir "Mums ir vajadzīgi jaunieši!"

Tāpat vēstnieki pārstāvēs Latvijas delegāciju Eiropas Jaunatnes konferencē Alikantē, Spānijā no š.g. 1.-4. oktobrim un vēl divās citās konferencēs 2024. gadā Beļģijā un Ungārijā, piedalīsies apmācības un veiks konsultācijas ar citiem Latvijas jauniešiem, kā arī būs daļa no EJD konferences organizatoriem jauniešu festivāla "Kopums" 2024. gada 12. augustā, Līvānu novadā, kā arī pēc konsultācijām mēģinās veikt jauniešu ideju ieviešanas aktivitātēs dzīvē. Tīkla noslēgumā jaunieši dalīsies savā pieredzē, organizējot vebināru. 

Visā vēstnieku tīkla darbības laikā no 2023. gada septembra līdz 2024. gada decembrim jauniešiem notiks regulāras mācības un tiks nodrošināts mentoru atbalsts. Eiropas Jaunatnes dialoga tīkla ieviesējs un organizators ir Nobinājums "Baltijas Reģionālais fonds". Eiropas Jaunatnes dialoga vēstnieku tīkls ir Izglītības un zinātnes ministrijas projekta "Eiropas Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā 2022-2024" ieviešanas aktivitāte, kurš tiek līdzfinansēts no Eiropas Komisijas.

Šajā laikā ikvienai pašvaldībai, iestādei un biedrībai ir iespēja īstenot vietējās konsultācijas sadarbībā ar vēstnieku tīkla jauniešiem, lai sadzirdētu savu jauniešu viedokli šajos jautājumos. Dažādās Latvijas pašvaldībās izstrādātie ieteikumi dialoga laikā, viedokļi un vērtējumi bieži kalpo par pamatojumu izstrādājot projektu pieteikumus, jaunatnes stratēģijas dokumentus un plānojot vietējās aktivitātes un tālāko attīstību. Nacionālā līmenī jauniešu viedokļi tiks ņemti vērā aktualizējot un plānojot politikas plānošanas dokumentus. Eiropas jaunatnes dialogs ir ES jaunatnes līdzdalības instruments un Strukturēta dialoga pēctecis.