Publicēts 05 maijs 2020

1

Dokumenta veids

MK rīkojuma projekts

2

Dokumenta nosaukums

“Par valsts pētījumu programmu “Covid-19 seku mazināšanai””

3

Politikas joma un nozare vai teritorija

Izglītības un zinātnes politikas joma

4

Dokumenta mērķgrupas

Zinātniskās institūcijas un augstskolas, tajā skaitā tajās nodarbinātie; zinātnieki; studējošie un doktora zinātniskā grāda pretendenti, uzņēmēji.

5

Dokumenta mērķis un sākotnēji identificētās problēmas būtība

Ievērojot, Ministru kabineta 2020. gada 5. maija rīkojuma Nr. 239 “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” 1.punktu , Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju ir izstrādājusi Ministru kabineta rīkojuma projekta “Par valsts pētījumu programmu “Covid-19 seku mazināšanai””. Rīkojuma projekta mērķis ir apstiprināt valsts pētījumu programmu “Covid-19 seku mazināšanai”, nosakot tās virsmērķi, mērķus, uzdevumus, īstenošanas termiņu un piešķirto finansējumu. Apstiprinot rīkojuma projektu, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju varēs īstenot un finansēt programmu.

6

Dokumenta izstrādes laiks un plānotā virzība

Rīkojuma projekts stāsies spēkā Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā noteiktajā kārtībā.

7

Dokumenti

Projekts (.docx) un anotācija (.docx) (aktualizēts 18.05.2020.)

8

Sabiedrības pārstāvju iespējas līdzdarboties

Sabiedrības pārstāvji var līdzdarboties noteikumu projekta izstrādē, rakstiski sniedzot viedokli un atzinumu.

9

Pieteikšanās līdzdalībai

Rakstisku viedokli par rīkojuma projektu lūdzam sniegt līdz 18.05.2020.  to nosūtot elektroniski uz elektroniskā pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

10

Atbildīgā amatpersona

Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākā eksperte (zinātnes politikas plānošanas jomā) Lana Frančeska Dreimane

Tālr.: 67047970

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.