2021.gada 2. septembrī tiešraides pasākumā “Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” Latvijas jaunie zinātnieki stājās pretī izplatītajiem mītiem par SARS-CoV-2 vīrusu un stāstīja par dažādiem vakcīnu veidiem. Pasākuma pirmajā daļā pētnieki no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) atbildēja uz iepriekš iesūtītajiem, kā arī biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām un to iedarbību, kā arī raksturoja vakcīnu veidus: mRNS vakcīnu, Adenovīrusa vektora vakcīnu un proteīnu (antigēna) vakcīnu. Tiešraides otrajā daļā interesenti varēja uzzināt par SARS-CoV-2 vīrusa evolūciju.

BMC zinātnieki sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Latvijas Infektoloģijas centru un citām institūcijām jau kopš 2020. gada aprīļa nodrošina SARS-CoV-2 vīrusa genoma izpēti, iegūstot nozīmīgu informāciju par vīrusa dažādību, potenciālajiem riskiem un mainību Latvijā.

Pasākumā “Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” piedalījās BMC pētnieces Ilze Elbere, Anna Kiršteina, Elīna Černooka, Monta Brīvība, zinātniskie asistenti Laura Ansone un Ņikita Zrelovs.

Izglītības un zinātnes ministrija uzsver, ka vakcinēšanās ir viens no efektīvākajiem Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumiem, un aicina rūpīgi izvērtēt informācijas avotus, uzticoties zinātnē balstītiem argumentiem. 

“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” / Kopsavilkums
“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” - Visparīgi par vakcīnām
“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” - mRNS vakcīnas
“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” - Adenovirusu vektoru vakcīnas
“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” - Proteīnu vakcīnas
“Vakcīnu un vīrusu sacīkstes” - SARS-CoV-2 vīrusa evolūcija