Zinātne
vebinārs

31. maijā plkst. 11.00 visi interesenti aicināti piedalīties tiešsaistes vebinārā „Ceļā uz divpusēju Latvijas un Itālijas sadarbību Eiropas kosmosa jomā jaunu globālo izaicinājumu apstākļos”, ko rīko Izglītības un zinātnes ministrija un Itālijas vēstniecība Latvijā.

Vebināra mērķis ir uzsākt dialogu starp abu valstu kosmosa nozarēm gan pētniecībā, gan uzņēmējdarbībā, meklēt sadarbības iespējas abpusējas intereses jomās, lai kopā piedalītos Eiropas Savienības un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) konkursos.

Pasākumā piedalīsies Latvijas zinātnieki un uzņēmēji, kas jau guvuši atzīstamus panākumus kosmosa jomā, savukārt Itāliju pārstāvēs Itālijas Kosmosa aģentūras prezidents, kosmosa nozares uzņēmumu asociācijas un tādi kosmosa nozares grandi kā „Thales Alenia Space Italia”, „Lenorado Electronics”, „E-Geos” un „Telespazio” un citi. Vebināra programma - 

Itālija ir ļoti nozīmīgs spēlētājs kosmosa industrijā – ar trešo lielāko budžetu EKA 590 miljonu eiro apmērā un aptuveni 1 miljardu eiro kopējo budžetu, kas atvēlēts kosmosa aktivitātēm. Itālijas kosmosa nozare ir trešā lielākā Eiropā un septītā lielākā pasaulē. Tās 12 tehnoloģiskajos rajonos tieši  nodarbināti ir 7000 un netieši - 45 000 darbinieku. Apgrozījums ir vairāk nekā 2 miljardi eiro gadā, aptverot visu vērtības radīšanas procesu (vērtību ķēdi) kosmosa nozarē.  Divas trešdaļas uzņēmumu darbojas ražošanas segmentā, bet viena trešdaļa pieder kosmosa lejupējam (downstream) sektoram. Ražošanas segmentā Itālijas kosmosa nozare aptver visas satelītu klases, sākot no mikro satelītiem līdz pat vairāku tonnu smagiem kosmosa kuģiem, nesējraķetēm, kosmosa pārvadājumiem un kravām. Lejupejā sektorā Itālijas kosmosa nozares uzņēmumi darbojas visās lejupējā pielietojuma jomās - it īpaši Zemes novērošanas pakalpojumu sniegšanā.

Vebināra darba valoda ir angļu, interesenti varēs klausīties un uzdot jautājumus šeit.

Latvijas kosmosa stratēģija 2021.- 2027.

Vebināra dalībnieku prezentācijas

Ceļā uz divpusēju Latvijas/Itālijas sadarbību Eiropas kosmosa jomā globālo izaicinājumu apstākļos