ES fondi Projektu aktualitātes
Eksāmens skolā

Izglītības un zinātnes ministrija projekta Nr.2.2.1.1/19/I/001  “Valsts pārbaudījumu organizēšanas procesa pilnveide” (turpmāk – Projekts) ietvaros ir pilnveidojusi Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmu (pilnveidots centralizēto eksāmenu un necentralizēto valsts pārbaudījumu, profesionālās kvalifikācijas eksāmenu un valsts valodas prasmes pārbaudījumu organizēšanas process, tai skaitā nodrošinot iespēju pilnu pārbaudījuma procesu nodrošināt arī digitālā veidā).

2022./2023. mācību gads bija pirmais, kad visi skolēni gan pamata, gan vidējās izglītības posmā kārtoja eksāmenus atbilstoši jaunajam mācību saturam un pirmo reizi šajā mācību gadā noslēguma pārbaudījumi 9. klases skolēniem tika vērtēti centralizēti un sertifikāti izsniegti elektroniski. 9. klases eksāmeni sākās š.g. 24. maijā ar eksāmenu svešvalodās, kam sekoja pārbaudījums latviešu valodā un matemātikā. Kopumā 9. klases eksāmenus šajā mācību gadā kārtoja ap 18 000 skolēnu. Savukārt, vidusskolas 2022./2023. mācību gada eksāmenu sesija sākās 15. maijā ar optimālā līmeņa eksāmenu latviešu valodā un augstākā līmeņa eksāmenu latviešu valodā un literatūrā, kam sekoja 17. maijā eksāmens programmēšanā, kurā uzdevumu izpilde notika elektroniski Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā. Kopumā šī mācību gada noslēgumā centralizētos eksāmenus vidējās izglītības posma noslēgumā kārtoja vidēji 12 000 skolēnu optimālajā līmenī. Lielākais kārtotāju skaits augstākā līmeņa eksāmenos šajā mācību gadā bija angļu valodā, kuru kārtot izvēlējās teju 6000 skolēnu.

Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs kopā ar iesaistītajiem tehnisko risinājumu partneriem, RIX Technologies un Corporate Systems, operatīvi novērsa radušās problēmas datu sinhronizācijas nodrošināšanā saistībā ar 9. klases centralizēto eksāmenu rezultātu atspoguļošanu elektroniskā veidā (izmantojot e-pakalpojumu). Izglītības un zinātnes ministrija vērš uzmanību, ka 9. klases centralizēto eksāmenu rezultātu pieejamības nodrošināšanas procesā konstatētas problēmas datu sinhronizācijā starp platformām neietekmēs projekta mērķa un rādītāju sasniegšanu.

Tāpat projekta ietvaros ir nodrošināta un veiksmīgi norit valsts valodas prasmes pārbaudes elektroniski. Vairāk informācijas Valsts izglītības satura centrs mājaslapā.

Sadarbībā ar Projektā piesaistīto sadarbības partneri - Rīgas valstspilsētas aģentūra "Rīgas digitālā aģentūra" (turpmāk – RDA) ir uzsākts darbs pie Resursu uzskaites un monitoringa informācijas sistēmas (turpmāk - RUMIS) izstrādes. RUMIS nodrošinās izglītības procesam nepieciešamo datoru un citu palīglīdzekļu reģistrēšanu un izsniegšanu. RUMIS izstrādes aktivitātes ieviešanai 2023. gada 17. augustā starp RDA un SIA “Corporate Systems” un SIA “Datorzinību centrs” noslēgts iepirkuma līgums un uzsākta RUMIS izstrāde, kas jāīsteno līdz Projekta īstenošanas beigu termiņam - 2023. gada 1. decembrim.

eraf