COVID-19 Jaunumi
Izglītības procesa norise Daugavpilī un Kuldīgā oktobra pirmajā pusē

Covid-19 izplatības dēļ no 2020. gada 1. oktobra līdz 14. oktobrim Daugavpilī un Kuldīgā ieviesti īpaši ierobežojumi, tā trešdien, 30. septembrī, ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets. Lai maksimāli saglabātu izglītības procesu klātienē, ir jāierobežo ārpus skolas pasākumi, kurus apmeklējot veidojas papildu risks Covid-19 izplatībai bērnu vidū. Tāpēc šajās teritorijās uz divām nedēļām tiek pārtrauktas interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības.

Skolēniem un skolotājiem, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā, ir stingri ievēro ārsta norādījumi un epidemioloģiskās piesardzības pasākumi, bet izglītības iestādēm Daugavpilī un Kuldīgā jācenšas organizēt mācību darbs daļēji attālināti (B modelis) vai attālināti (C modelis).

Atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta noteikumos „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" no 1. līdz 14. oktobrim Daugavpilī un Kuldīgā klātienē nenotiek amatiermākslas pasākumi un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve (tai skaitā treniņi, sacensības un mēģinājumi). Svarīgi arī, ka sabiedriskajā transportā un publiskās vietās, kurās nav iespējams ievērot 2 m distanci, personām ir jālieto mutes un deguna aizsegi, kā arī pasākumos iekštelpās nedrīkst pulcēties vairāk kā 500 personas.

Pēdējo dienu laikā Daugavpils Ledus sporta skolā tika konstatēti vairāki Covid-19 infekcijas gadījumi. Lai saslimstību ierobežotu, nolemts slēgt gan sporta skolu, gan ledus halli, kur notiek audzēkņu nodarbības. Savukārt Kuldīgā ir atklāta infekcija kādā tekstila uzņēmumā, un karantīnā ir arī astoņas klases divās Kuldīgas skolās un divu grupiņu bērni divos Kuldīgas bērnudārzos, kā arī vairāki Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra skolēni.

Tā kā Latvijā ir parādījušies lokāli Covid-19 infekcijas uzliesmojumi konkrētās vietās, nav nepieciešams ieviest ierobežojumus visā valstī, bet vērtēt situāciju pašvaldību līmenī. Pieņemtie ierobežojumi šobrīd ir optimāli un sabalansē riskus sabiedrības veselībai un nodrošina iespējas saimnieciskajai darbībai šajās administratīvajās teritorijās.

Situācijas stabilizācija ir atkarīga no katra cilvēka atbildīgas rīcības savā ikdienā – pašlaik ikvienam visā Latvijā ir svarīgi ievērot distancēšanos, mazgāt rokas un nodrošināt dezinfekcijas pasākumus.

Vairāk par to, kā Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos īstenot mācību procesu un epidemioloģiskos piesardzības pasākumus, Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē.