Pedagogiem Skolēniem Vecākiem
prasme

Šajā pavasarī Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar ziņu portālu „Delfi” piedāvā podkāstu jeb klausāmsarunu ciklu „Zinātjauda”, kura trešā saruna veltīta digitālajai pratībai Latvijā.

Trešajā podkāsta sērijā sarunas vadītājam Artim Ozoliņam pievienojas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore un dekāne Linda Daniela un Siguldas Tehnoloģiju izglītības centra direktors, skolotājs Siguldas pilsētas vidusskolā un „Skola 2030” vecākais eksperts Edgars Bajaruns.

„Lai gan ienākusi mūsu ikdienā salīdzinoši nesen, digitālā pratība jau ir kļuvusi par vienu no mācību procesa pīlāriem. Orientēšanās digitālajā pasaulē un tehnoloģiju sniegtajās iespējās neapstājās līdz ar skolas sola pamešanu, tāpēc meklēsim atbildi uz jautājumu, kādas ir Latvijas jaunās paaudzes digitālās prasmes un kā tās efektīvi attīstīt,” vēsta trešā podkāsta sērija.  

„Zinātjauda” ir datos un pētījumos balstītas diskusijas starp pētniekiem un praktiķiem par Latvijas izglītības jomas jautājumiem, kas nozīmīgi ikvienam, tās ir sarunas, lai vairotu datos balstītu lēmumu pieņemšanu gan indivīdu, gan organizāciju, gan valsts mērogā.

Klausāmsarunu cikls pieejams ziņu portālā „Delfi”, kā arī „Spotify” un „Apple Podcasts” platformās.  

Izglītības un zinātnes ministrijas klausāmsarunu cikls „Zinātjauda” veidots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projektā Nr. 8.3.6.1/16/I/001 „Dalība starptautiskos izglītības pētījumos”.

ESF Sociālais fonds