Paplašinot STEAM jomas piedāvājumu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» pieejama koprades darbnīca «Makerspace», ļaujot gan skolotājiem, gan atvērtajos laikos jebkuram interesentam izzināt tādas jaunākās tehnoloģijas kā 3D printeri, lāzergriezēji, ploterētāji, lidošanas simulators, elektronikas komponentes un «Arduino» komplekti, pieejami arī visi iekārtām nepieciešamie darba izejmateriāli, arī materiāli ķīmijas eksperimentiem un citas tehnoloģijas, sniedzot iespēju veidot un apgūt praktiskas lietas.
Jaunās koprades darbnīcas «Makerspace» iespējas īpaši aicināti izmantot skolotāji, apgūstot gan darbu ar dažādiem instrumentiem, gan dizaina domāšanas metodes un citus rīkus, kas nepieciešami prototipu, inženiertehnisku un vides risinājumu izstrādei. Zinošu jomas ekspertu vadībā skolotājiem būs iespēja apgūt gan teoriju, gan praksi, iegūstot zināšanas un prasmes, kas pedagogiem palīdzēs pilnveidot mācību saturu skolās. Grupas plānotas nelielas, lai veicinātu praktisko apguvi, pirmās nodarbības sāksies augusta beigās, uz kurām pieteikties iespējams jau šobrīd.
Savukārt atvērtajos laikos nodarbības piedāvātas divos zināšanu līmeņos, lai pirmajā iepazītos ar tehnoloģijām, bet otrajā – attīstītu jau sarežģītākas iemaņas. Visu nodarbību laiku būs pieejamas eksperta konsultācijas, kurš palīdzēs iepazīt tehnoloģiju un uzveikt izaicinājumus kopā. Nodarbības ilgums plānots līdz divām stundām, grupas veidojot nelielas – līdz desmit cilvēkiem. Pirmie pieejamie laiki ir pieejami 3. jūnijā un 1. jūlijā, turpinoties mācībām visu gadu.
Abu veidu nodarbības paredzētas par maksu, pieteikšanās, aizpildot on-line anketu zinātkāres centra «Futurimo Rīga» mājaslapā sadaļā «Koprades darbnīca «Makerspace»».
Koprades darbnīca «Makerpace» radīta sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, tādējādi atbalstot STEAM jomas pedagogu mācību procesu. Kā atklāšanas pasākumā norādīja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Jānis Paiders, tad ir būtiski noturēt un papildināt kritiskās STEAM jomas prasmes, tāpat attīstīt un nodot tālāk jauniegūtās prasmes. Redzot, ka zinātkāres centra «Futurimo Rīga» darbība strauji attīstās, šis ir pareizais ceļš STEAM jomā, kur tiekties, dodot iespēju skolotājiem iegūt papildu prasmes un zināšanas.
Savukārt RTU attīstības un finanšu prorektors Artūrs Zeps uzsvēra, ka šādas vietas un arī «Makerspace» darbnīcas tapšana nebūtu iespējama bez STEAM jomas partneru atbalsta, tāpēc RTU ir gandarīta iet kopsolī ar partneriem. Šī koprades darbnīca ir iespēja, ko piedāvājam gan pedagogiem, gan skolēniem, gan jebkuram interesentam, kas vēlas apgūt praktiskas lietas, tā ir iespēja izglītoties mums visiem, praktiski darbojoties ar mūsdienu tehnoloģijām un apgūstot dizaina domāšanas knifus un iepazīstot dabaszinātņu likumus. Šeit, koprades darbnīcā, vēlreiz varam novērtēt, kāpēc tehniskās zināšanas ir tik būtiskas un piedāvāt tās izzināt plašam cilvēku lokam.
Zinātkāres centrs «Futurimo Rīga» arvien papildina ekspozīciju, organizē nodarbības Rīgas skolu skolēniem, inženierzinātņu pulciņus dažāda vecuma bērniem, izglītojošas STEAM jomas nometnes, kā arī seminārus izglītībā nodarbinātajiem.