Lai dalītos ar Latvijas pieredzi izglītības iestāžu tīkla optimizācijā, nodrošinot vienlīdzīgu piekļuvi kvalitatīvai izglītībai, kā arī veicinātu pieredzes apmaiņu un stiprinātu starpvalstu sadarbību, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Eiropas Izglītības fondu (European Training Foundation) 12.–13.maijā organizē mācību vizīti Austrumu partnerības valstīm.
Mācību vizītē piedalās 34 pārstāvji no Austrumu partnerības valstīm – Ukrainas, Moldovas, Gruzijas un Armēnijas, kā arī Eiropas Komisijas un Eiropas Izglītības fonda. Dalībnieki no Austrumu partnerības valstīm pārstāv izglītības nozares ministrijas un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādes, kas atbalsta izglītības politikas reformas skolu tīkla optimizācijas jomā.
Pasākuma ietvaros plānotas diskusijas ar IZM, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Rīgas un Ogres pašvaldību pārstāvjiem, kā arī vizītes uz vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm Rīgā un Ogrē. Dalībnieki gūs ieskatu dažādos izglītības iestāžu tīkla optimizācijas aspektos, tajā skaitā attiecībā uz skolu kapacitāti un ģeogrāfisko pieejamību, infrastruktūru, resursiem, skolu sadarbību, uz pierādījumiem balstītu ilgtermiņa plānošanu un monitoringu.
Šī mācību vizīte ir daļa no programmas “Supporting Skills and Education Reforms in Eastern Partnership” (2024-2026), ko finansē Eiropas Savienība un īsteno Eiropas Izglītības fonds. Programmas galvenie mērķi ir uzlabot Austrumu partnerības valstu izglītības sistēmu pārvaldību, kā arī stiprināt uz pierādījumiem balstītu stratēģisku plānošanu, vadību un monitoringu izglītības nozarē.
IZM arī iepriekš aktīvi sadarbojusies ar Eiropas Izglītības fondu, tajā skaitā Eiropas Savienības finansētā projekta “Dialogue and Action for Resourceful Youth in Central Asia (DARYA)” (2022–2027) ietvaros, daloties pieredzē ar Centrālāzijas valstu pārstāvjiem par profesionālās izglītības reformām, nacionālo kvalifikāciju ietvarstruktūru u. c. izglītības jomas attīstības jautājumiem, sniedzot ieguldījumu izglītības un nodarbinātības reformu īstenošanā Centrālāzijas valstīs, ka arī Eiropas un Centrālāzijas valstu sadarbības stiprināšanā.