No 2020. gada 13. marta Latvijā tika ieviestas attālinātas mācības visos izglītības posmos un tās turpinājās līdz mācību gada beigām. Lai nodrošinātu attālinātām mācībām nepieciešamās viedierīces skolēniem, tika veikta provizoriska nepieciešamības aplēse, sagatavoti aprēķini un iegādātas ierīces. Aprīļa sākumā skolēni saņēma 5266 viedierīces – planšetes un viedtālruņus.

Veiksmīgai attālinātu mācību īstenošanai 2020. gada aprīlī un maijā tika tika pārraidītas mācību stundas televīzijā, veidojot izglītojošu kanālu „Tava klase”. Darba dienās kanālā “ReTV” un kanālā “Sportacentrs.com TV” tika demonstrētas mācību stundas dažāda vecuma skolēniem, un šī audiovizuālā satura sagatavošanai un pārraidei tika piešķirts valsts budžeta finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Finansējums ir piešķirts arī valsts pētījumu programmai Covid-19 seku mazināšanas pētniecībai – pētījumiem veselības, inženiertehnisko risinājumu, sabiedrības un tautsaimniecības jomās, nodrošinot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju horizontālu ietekmi minētajās jomās un sniedzot ieguldījumu tautsaimniecības pārstrukturizēšanā un atjaunošanā.

Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes mazināšanai sporta nozarē arī piešķirts valsts finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Detalizēta informācija par piešķirto finansējumu un izlietojumu ir skatāma pievienotajā datnē.

8345 jpg

 


 

atbalsts

Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi, trauksmi, dusmas, bēdas vai nomāktību. Šādas emocijas ir saprotamas un nav nosodāmas, taču ir ļoti svarīgi darīt visu iespējamo, lai palīdzētu sev un saviem līdzcilvēkiem. Lai izvairītos no krīzes radītām sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm. Šeit var atrast atbalstu un palīdzību, ja esi nokļuvis grūtībās:

Meklē atbalstu


Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā - aktualitātes par Covid-19 atrodama informācija iedzīvotājiem, ārstiem, ceļotājiem, vecākiem, skolēniem, izglītības iestāžu darbiniekiem, pasākumu rīkotājiem, apkopoti vizuālie materiāli, mediju sižeti un ekspertu viedokļi, kā arī pieejama informācija angļu valodā.

 


Paliec Majās Supervaroņi | Animācijas stāsts bērniem par Covid-19 un palikšanu mājās

Aktuālu un uzticamu informāciju var saņemt no Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

 

6

 

813